Огляд 3G/4G WiFi модему ZTE MF79u

Попри швидкий розвиток мереж четвертого покоління (4G) у всьому світі компанія ZTE не залишилася осторонь розробки та впровадження у виробництво універсального пристрою передачі даних, який би відповідав усім основним вимогам користувачів для мобільного доступу в інтернет через стільникові мережі і при цьому було не дорогим, компактним, зручним у використанні та надійним в експлуатації приладом. Таким чином, світло побачило 4G модем з вбудованим WiFi модулем ZTE MF79u огляд якого ми і пропонуємо вашій увазі.

Придбати ZTE MF79u →

4G WiFi модем ZTE MF79u

Комплект поставки

ZTE MF79u поставляється в невеликій коробці з досить тонкого картону біло-синьо-блакитного кольору, в якій знаходиться сам модем і тонка брошурка швидкого старту англійською та китайською мовами.

Коробка ZTE MF79u

Нічого в комплекті більше не передбачено та й у принципі не потрібно. Драйвера для роботи з ПК у ZTE MF79u знаходяться на борту, а все, що може знадобитися користувачеві, можна при необхідності докупити окремо - антену, мережевий адаптер, перехідники і т.п. 

Комплект постачання ZTE MF79u

Зовнішній вигляд (індикатори, слоти, роз'єми)

Модем виконаний із матового пластику білого кольору. Не чисто білого білого, а з трохи сіруватим відтінком. Пластик матовий, відбитки пальців не збирає. Дрібні подряпини та потертості також будуть не видно. Зате якщо брати модем брудними руками – будьте готові, що темні плями точно будуть видні.

На передній панелі ZTE MF79u розташовуються два індикатори – рівень сигналу мобільного оператора та активність WiFi модуля. Під кришкою ви знайдете слот для SIM-карти формату micro-SIM, слот для картки пам'яті microSD, кнопку скидання до заводських установок, а також наклейку з технічними даними – IMEI, серійний номер, назву WiFi мережі та пароль до неї.

Індикатори, роз'єми та порти ZTE MF79u

Важливо! Модем ZTE MF79u керується через веб-інтерфейс налаштувань. Для того, щоб до нього увійти, потрібно ввести пароль адміністратора. Так ось пароль входу в адмін-інтерфейс для кожного модему унікальний . Залежно від ревізії модему він може бути вказаний на наклейці, яка знаходиться на коробці або наклейці під кришкою пристрою. Якщо пароль вказано на коробці - рекомендуємо відразу змінити його більш звичний вам, т.к. зазвичай коробки часто губляться і потім пароль на адмінку відновити проблематично.

Наклейка на коробці ZTE MF79u з паролем в адмін-інтерфейс налаштувань

Якщо адмін пароль вказаний на наклейці під кришкою модему - шукайте її біля кнопки Reset.

На бічній грані модему знаходяться два порти TS9 для підключення зовнішньої антени. Модем підтримує технологію MIMO, тому їх тут два. Розташовуються роз'єми під заглушками. На них вказано цифри. 1-й порт є основним, 2-й – додатковим.

Антенні порти ZTE MF79u

Технічні характеристики

ZTE MF79u  виконаний у формі фактора класичного USB модему, який можна підключати до відповідних портів комп'ютерів, ноутбуків, робочих станцій та іншого сумісного обладнання. В Україні пристрій може працювати у мережах операторів Київстар, Vodafone, lifecell. Також його можна використовувати за кордоном у мережах операторів, які можна порівняти за частотами. Для роботи в мережах мобільного зв'язку в модемі використовується слот SIM-картки формату micro-SIM. 

ZTE MF79u підтримує частотні діапазони:

  • 4G LTE FDD: B1 (2100 МГц), B3 ( 1800 МГц ), B5 (850 МГц), B8 ( 900 МГц )
  • 4G LTE TDD: B40 (2300 МГц), B41 (2500 МГц)
  • 3G WCDMA: B1 ( 2100 МГц ), B8 (900 МГц)
  • 2G GSM: B2 (1900 МГц), B3 ( 1800 МГц ), B5 (850 МГц), B8 ( 900 МГц )

Максимальна швидкість завантаження даних у режимі 4G LTE – 150 Мбіт/сек, у режимі 3G – 43,2 Мбіт/сек. Модем підтримує українські стандарти зв'язку LTE-900, LTE-1800, UMTS-2100, GSM-900 та GSM-1800.

На борту встановлено  WiFi модуль стандарту 802.11 b/g/n, який працює на частоті 2,4 ГГц і дозволяє одночасно підключати до Інтернету до 10 користувачів в радіусі 10 метрів.

Також у ZTE MF79u є слот для картки пам'яті формату microSD об'ємом до 32 Гб. 

Для підключення зовнішньої антени використовуються роз'єм типу TS9. Підтримується антена технологія MIMO.

Драйвери, потрібні для роботи зі стаціонарним ПК або ноутбуком, знаходяться в пам'яті модему і будуть встановлені при першому підключенні до комп'ютера. Процес дуже простий і не займе більше кількох хвилин, після чого пристрій буде готовий до роботи.

Варіанти використання

ZTE MF79u можна використовувати як звичайний USB модем, підключивши до ноутбука або стаціонарного ПК. Якщо при такому підключенні WiFi вам не буде потрібно - його можна відключити в налаштуваннях модему. У цьому випадку доступ до Інтернету буде можливим лише для того комп'ютера, до якого підключено модем.

Якщо вам потрібен доступ до мережі для декількох пристроїв одночасно (наприклад для кількох комп'ютерів, смартфонів або планшетів, телевізора та ігрової приставки) - тоді WiFi в модемі потрібно включити і використовувати його як точку доступу.

Роздавати інтернет модем може бути підключеним до USB порту комп'ютера, ноутбука, телевізора, ігрової приставки або іншого пристрою.

 

Якщо комп'ютера у вас немає і потрібно підключитися до мережі WiFi смартфоном або планшетом - не проблема. Модем можна підключити до електророзетки за допомогою блока живлення (придбано окремо). Найкраще використовувати блоки живлення 5V 1А. Якщо у вас сучасний телефон, у комплекті до якого йшла швидка зарядка з потужним блочком, то таку зарядку краще не використовувати. Купуйте додатковий блок живлення на 5V 1А і ваш модем довго прослужить вам вірою та правдою.

ZTE MF79u підключений до електророзетки через блок живлення

Модем в якості WiFi точки доступу також можна використовувати в автомобілі або іншому транспортному засобі, підключивши його до бортової системи (через USB порт) або якщо такої системи немає - прикурювач через автомобільну зарядку з USB роз'ємом. Її можна придбати окремо, головне, щоб на виході у неї було 5V 1А.

Ще один варіант використання ZTE MF79u – підключити його до зовнішньої батареї Power Bank. У цьому випадку ви отримаєте міні-роутер, який можна взяти з собою на пікнік або в інше місце, де потрібний інтернет, але немає джерел живлення у вигляді електророзетки.

Веб-інтерфейс керування налаштуваннями

За умовчанням інтерфейс налаштувань має англійську та китайську мови. За окрему плату можна встановити інший варіант – російську та англійську. Якщо вам це потрібно – уточніть у менеджера вартість та всі деталі під час замовлення пристрою. У цьому огляді ми розглядаємо варіант модему з російським інтерфейсом налаштувань.

Для входу в меню налаштувань  ZTE MF79u підключіться до його WiFi мережі, відкрийте звичний браузер інтернет, введіть адресу 192.168.0.1 в адресному рядку і натисніть кнопку Enter. Це можна зробити як на комп'ютері, так і смартфоні або планшеті. Ви потрапите на стартову сторінку, де потрібно буде ввести пароль адміністратора. 

Введення пароля адміністратора в меню налаштувань ZTE MF79u

Як було описано вище, пароль доступу в меню налаштувань вказується на коробці або на наклейці під кришкою модему. Введіть його в поле та натисніть кнопку Увійти. Ви потрапите на стартову сторінку меню налаштувань ZTE MF79u.

Головна сторінка меню налаштувань ZTE MF79u

У верхньому правому куті екрана знаходяться індикатори статусів основних функцій модему - рівня сигналу, статус СІМ-карти, активність WiFi і передачі даних, тип мережі та перемикання мови інтерфейсу.

Статуси роботи модему

Увімкнути або вимкнути передачу даних на модемі можна за допомогою кнопки On/Off, яка знаходиться в колі Статус біля типу мережі. On (Кнопка зеленого кольору) – передача даних увімкнена, Off (Кнопка червоного кольору) – передача даних вимкнена. Під нею знаходиться кнопка Налаштування, натиснувши яку ви потрапите в розділ налаштувань мережі та передачі. 

Налаштування мережі

Розділ налаштувань передачі даних ZTE MF79u

В пункте режим подключения можно выбрать как модем будет подключаться к сети интернет - в ручном режиме или автоматически. Удобнее конечно чтобы модем делал это самостоятельно. Поэтому по умолчанию установлен автоматический режим.

Режим підключення до Інтернету

В разделе Выбор сети вы можете установить в каком режиме работать модему. По умолчанию установлен Автоматический. Это вариант, когда модем сам определяет какая сеть в месте использования наиболее сильная и сам переключается на нее без участия пользователя. Но в некоторых случаях лучше устанавливать режим Только 4G или Только 3G, для того, чтобы модем не перескакивал из одного режима в другой и не притормаживала передача данных.

Вибір режиму мережі

Для цього в меню, що випадає, виберіть потрібний параметр і натисніть кнопку Застосувати нижче. Не забувайте, що змінити налаштування можна лише при вимкненій передачі даних. Тому перед тим, як змінювати якісь параметри спочатку зупиніть передачу даних, змініть потрібні вам параметри, а потім знову увімкніть передачу даних.

Доступні варіанти режимів роботи ZTE MF79u

Доступні варіанти режимів роботи модему: Автоматичний, Лише 4G, Лише 3G і Лише 2G. Вибір частот у цій прошивці недоступний.

У розділі APN розміщено параметри точки доступу. Зазвичай ці дані та інші значення, потрібні модему для роботи в стільниковій мережі, автоматично підтягуються з пам'яті SIM-карти і користувачеві в даному випадку взагалі робити нічого не потрібно.

Налаштування точки доступу (APN) у ZTE MF79u

Але в окремих випадках необхідно вручну вказати параметри точки доступу. Це можна зробити у цьому розділі. Щоб змінити значення APN, спочатку зупиніть передачу даних, потім зайдіть у розділ APN і переключіть режим APN на Вручну.

Зміна APN

З'явиться кнопка Додати новий . Натисніть на неї та заповніть усі необхідні поля згідно з інструкцією, наданою оператором зв'язку. 

Додавання нової APN

Щоб зберегти установки, натисніть кнопку Застосувати . Система запам'ятає налаштування, про що видасть відповідне повідомлення. 

Збереження нової APN

Щоб нова точка доступу APN використовувалася за умовчанням модемом не забудьте натиснути кнопку Використовувати за замовчуванням .

Налаштування WiFi

Налаштування бездротового модуля WiFi можна потрапити з головної сторінки - центральне коло Статус - Налаштування WiFi.

У стартовому розділі налаштувань бездротового модуля ви можете увімкнути або вимкнути WiFi в модемі, а також увімкнути або вимкнути гостьову мережу. Вона буває потрібна у випадках, коли до мережі модему можуть підключитися сторонні люди (наприклад, колеги по роботі, сусіди або не близькі знайомі), яким потрібно обмежити доступ через мережу WiFi до інших пристроїв, які в ній працюють. У гостьовій мережі доступ буде лише до Інтернету. За замовчуванням гостьова WiFi мережа відключена і якщо вона вам в принципі не потрібна, то й не активуйте цю опцію, тому що це не так. модем буде ще більше нагріватись. На цій сторінці можна змінити назву WiFi мережі, пароль доступу, увімкнути або вимкнути відображення назви мережі в ефірі, встановити тип автентифікації та кількість пристроїв, які одночасно зможуть підключитися до бездротової мережі модему.

Налаштування WiFi в модемі ZTE MF79u

Щоб зберегти налаштування, не забудьте натиснути кнопку Застосувати внизу сторінки.

Аналогічні налаштування доступні для гостьової мережі (якщо ви активуєте її вгорі сторінки). Тут також можна змінити назву бездротової мережі, пароль, тип аутентифікації, а також встановити максимальну кількість гостьових пристроїв. Доступні варіанти від 1 до 5.

Налаштування гостьової WiFi в модемі ZTE MF79u

Щоб зберегти, натисніть Застосувати.

У розділі WPS можна встановити короткий PIN-код для швидкого підключення до Wi-Fi мережі модему. Нічого складного – задайте PIN, натисніть Застосувати. Підключайтеся до мережі за допомогою короткого пароля. 

Налаштування WPS у ZTE MF79u

Комусь це буває потрібно.

У розширених налаштуваннях бездротової мережі можна змінити стандарт підключення WiFi, ширину каналу, частоту каналу, а також вказати регіон використання.

Розширені налаштування WiFi в ZTE MF79u

Якщо ви щось зміните - для збереження не забудьте натиснути кнопку Застосувати.

SMS сообщения

Название говорит само за себя. Здесь будут хранится принятые короткие сообщения (например от оператора связи), где вы сможете их прочитать и при необходимости удалить. Также из веб-интерфейса можно отправить сообщение. Для его создания нужно нажать кнопку Создать. Также есть возможность выбора места хранения СМС сообщений - память устройства либо память SIM-карты.

Розділ SMS повідомлень у ZTE MF79u

В разделе Настройки ничего примечательного - номер SMS гейта оператора, который подтягивается автоматом с симки и установка возможности получать отчет о доставке сообщения.

Телефонная книга

Ще одна "архі важлива" функція в модемі. Телефонна книга, де можна зберігати номери телефонів потрібних вам людей або організацій, а також при необхідності надсилати їм повідомлення. Наприкінці 20-го століття це було б проривом, а зараз це швидше як валіза без ручки, ніж якась корисність. 

Телефонна книга

USSD

А ось USSD запити навпаки – функція досить корисна. Насамперед вона дає можливість перевіряти стан рахунку, не виймаючи SIM-ку з модему і не вставляючи її в телефон. Також за допомогою USSD команди можна перевірити залишок пакетного трафіку, пакетних послуг та інше. Список доступних команд USSD уточнюйте у Вашого оператора зв'язку.

Наприклад, щоб перевірити стан рахунку на номері Київстар, введіть команду *111# і натисніть кнопку Відправити.

Розділ USSD команд у ZTE MF79u

Модем надішле команду і після недовгого очікування ви отримаєте відповідь від оператора про стан рахунку вашого телефонного номера.

USSD

Додаткові налаштування

Це розділ розширених налаштувань модему. У розділі Маршрутизатор можна змінити IP-адресу пристрою та маску підмережі, увімкнути DHCP-сервер, задати значення MTU та MSS. Всі ці налаштування можна змінити лише при вимкненій передачі даних, тому спочатку її вимкніть, змініть налаштування на свій розсуд, натисніть кнопку Застосувати, а потім знову запускайте передачу даних.

Розділ налаштувань маршрутизації у ZTE MF79u

У розділі Брендмауер можна задати параметри фільтрації та переадресації портів, UPnP та DMZ зони. Для цього є відповідні розділи.

Налаштування брендмауера в ZTE MF79u

У розділі оновлень ПЗ, як ви самі розумієте, можна перевірити наявність нової прошивки для модему, а також завантажити та встановити її за доступності. Тут можна задати період автоматичної перевірки, коли модем через певний проміжок часу сам перевірятиме наявність оновлень і якщо вони будуть доступні - встановлювати. За замовчуванням коштує 15 днів. Це нормально. Можна нічого не міняти.

Налаштування брендмауера в ZTE MF79u

інше

В останньому розділі можна скинути налаштування модему до заводських (За замовчуванням) або перезавантажити пристрій. Також є розділ керування PIN-кодом SIM-картки. Це те саме місце, де ви можете ввести PIN-код вашої сімки, щоб розблокувати її або зовсім відключити PIN-код на карті. Наприклад, ви вставили в модем СІМку, на якій встановлено PIN-код і інтернету у вас немає. Це зрозуміло, тому що карта вимагає введення пін-коду, щоб вона могла працювати. Замість того, щоб виймати її з модему, вставляти в телефон і проводити процедури зняття коду - досить нічого нікуди не вставляти, просто зайти в цей розділ і або ввести СІН, який вимагає картки або ввести його і потім відключити запит, щоб надалі не морочитися з усією цією історією.

Розділ Інше

Підсумки

ZTE MF79uкомпактний і легкий USB модем з вбудованим WiFi модулем, який можна використовувати як класичний модем, так і у вигляді WiFi точки доступу, до якої зможуть одночасно підключитися до 10 пристроїв. Він зручний у використанні, не складний у налаштуваннях. Має гарний рівень прийому сигналу та можливість підключення зовнішньої антени. На борту є слот для картки пам'яті, де користувач може зберігати потрібні йому файли, а також надавати доступ до них всім або деяким пристроям, підключеним до мережі WiFi модему. ZTE MF79u можна використовувати як в Україні, так і брати із собою у закордонну поїздку. Його легко транспортувати, він швидко підключається до мережі інтернет і через лічені хвилини ви можете розгорнути WiFi мережу з доступом до інтернету там, де вам це буде потрібно - в квартирі, офісі, на дачі, в заміському будинку, в автомобілі, на пікніку, у поїзді, на кораблі тощо. І найголовніше - все це ви зможете отримати за більш ніж демократичною ціною, яка за всіх переваг модему дійсно не висока.

Переваги

  • Підтримка стандартів 4G LTE, 3G та 2G
  • Підтримка частот 900/1800 МГц
  • Максимальна швидкість у мережах 4G – до 150 Мбіт/сек
  • Наявність WiFi модуля
  • Можливість підключення зовнішньої антени
  • Підтримка технології MIMO
  • Слот для картки пам'яті microSD
  • Простота налаштувань
  • Надійність у роботі
  • Доступна ціна

Недоліки

  • Немає підтримки LTE-2600
  • Не працює в парі з багатьма роутерами
  • Англійський інтерфейс управління (якщо не встановлено російську)

Аналоги

Придбати ZTE MF79u →

Відгуки

Сколько времени модем можно не отключать от ел сети
Может ли модем работать как Wi-Fi точка доступа, раздавая проводной интернет из ноутбука, вообще без SIM-карты?
Где взять строку инициализации для использования этого модема в качестве резервного канала для роутра?
Чи можливо активізувати скачування з інтернету на карту сд в модемі та як це зробити
Хотел изменять пороль не смог ? Как можно изменять
Владимир
16 Грудня 2023 13:00
Можно изменить только ключ доступа к сети Wi-Fi, а если сделать Reset, то он вернётся обратно к указанному под крышкой.
Как настроить без подключённый к пк ?
Скажите почему в этом модеме не работает веб интерфейс с оператором laif ?
Скажите почему в этом модеме не работает веб интерфейс с оператором laif ?
Veet-Ali
27 Вересеня 2023 11:27
Пробовал ставить симки всех трёх операторов. В морду заходит нормально, но не работает ни на одном операторе функция USSD. Окошко просто висит, пока из него не выйдешь принудительно
Гога
11 Листопада 2022 12:12
Потому что лайф специально блокирует работу интерфейсов в модемах, которые не платят лайфу мзду.
Добрый день! Хочу узнать почему на главной странице веб-интерфейса данного модема, купленного у вас, Limited Service ? Соответственно, отсутствует кнопка Вкл./ Выкл. передачи данных и индикаторы статусов основных функций модема - уровня сигнала, статус СИМ-карты, активность WiFi и передачи данных, тип сотовой сети и переключение языка интерфейса?
Artem
20 Липня 2024 11:40
Така сама історія тільки з оператором лайф. Не бачить мережу крім 2g,як виправити? Допоможіть будь - ласка
Торський Іван Юрійович
27 Березня 2023 18:44
Як виправив проблему
Олександр Грицюк
18 Листопада 2022 17:10
Як вирішити цю проблему ?
4g.kiev.ua
10 Травня 2022 17:56
Добрый день. Обратитесь по номеру 0934450808
Добрий день. Можна в настройках змінювати частоту 4g з 900 на 1800?
Версия оборудования MF79U-V1.0.0
Версия ПО BD_LLCUAMF79UV1.0.0B01
нет пункта USSD команд
Александр
07 Листопада 2022 11:01
Попробуйте http://192.168.0.1/index.html#ussd
Здравствуйте.не подходит пароль что под крышкой,ресет пробовал!что делать?
4g.kiev.ua
23 Грудня 2021 10:31
Добрый день.Наберите 0964450808
Какой стандартный пароль Wi-Fi?
Яковлев Владимир Иванович
22 Грудня 2021 22:29
Здравствуйте!Не подходит пароль который под крышкой,ресет пробовал!что делать?
Написати відгук
Ваші П.І.Б.
E-mail
Відгук
Рейтинг