Огляд Huawei B535 - гігабітного 4G LTE Wi-Fi маршрутизатора для дому та офісу

Huawei B535 - логічне продовження лінійки бездротових маршрутизаторів від компанії Хуавей, яка є безперечним світовим лідером у виробництві подібних пристроїв для приватного та корпоративного сектору економіки будь-якої цивілізованої країни, де є мобільний зв'язок та бездротовий інтернет. Пристрій вийшов досить симпатичним, зі своїми плюсами та мінусами. Отже, до вашої уваги огляд Huawei B535 – стаціонарного 4G LTE Wi-Fi роутера, здатного працювати з SIM-картами мобільних операторів України, так і за кордоном в режимах 4G LTE, 3G UMTS/HSPA та 2G GSM. 

Придбати Huawei B535 →

Huawei B535

Зовнішній вигляд та комплект постачання

Логічно припустити з назви моделі, що Huawei B535 – це наступна сходинка за моделлю Huawei B525s , яка здобула досить велику популярність серед користувачів як в Україні, так і в усьому світі. І якщо це так, то можна сказати, що зміни торкнулися насамперед зовнішнього вигляду пристрою, і меншою мірою його начинки. Але про все по порядку...

Роутер  Huawei B535 поставляється в коробці із щільного картону у стилі подібних пристроїв Huawei. Вони бувають білого кольору, бувають іншого (наприклад бірюзово-чорного) і залежить це від модифікації ринку, для якого випускалася модель і стільникового оператора, для якого було зроблено постачання.  

Коробка Huawei B535

У коробці ви знайдете сам роутер, ніжку-підставку, блок живлення від мережі 220В, кабель Ethernet і набір паперової макулатури з інформацією про швидкий старт - стандартний набір для настільних маршрутизаторів такого типу. Самі роутери бувають білого кольору, бувають чорного. І той і інший виглядають непогано і що вам більше сподобається – вибирайте самі.

Huawei B535 Білий  Huawei B535 чорний

Роутер відноситься до типу вертикальних і спирається на імпровізовану ніжку, яка йде в комплекті. Покласти або прикріпити до стіни прилад не вийде, т.к. на задній панелі знаходяться LAN-порти та роз'єми для підключення антени. Тому Huawei B535 може лише стояти на столі або на якійсь іншій горизонтальній поверхні. Але виглядає він на нашу думку досить симпатично та сучасно, тому інтер'єр квартири чи офісу не зіпсує.  

Huawei B535 вид сзади

У нас на тесті модифікація Huawei B535-232 білого кольору. Корпус пристрою виконаний з матового пластику, приємного на дотик і не здається дуже дешевим. Корпус вийшов тоншим, ніж у моделі B525s або 5186s. Відбитки пальців та дрібні подряпини на такій поверхні практично не видно. Жодних скрипів, люфтів або нестикування корпусу в нашому екземплярі ми не виявили, він зроблений дуже добротно.

Порти та елементи управління

На передній панелі Huawei B535 розташовується смужка індикаторів живлення, режиму роботи інтернету, активності WiFi, підключення до LAN-портів та рівня сигналу мережі.

Huawei B535 передня панель

На задній панелі розташовуються 4 LAN-порти, роз'єм живлення, кнопка Reset (скидання роутера до заводських установок) та порти для підключення антени, які заховані під кришкою, що знімається.

Huawei B535 задняя панель

Під кришкою знаходяться два антенні роз'єми SMA-female для підключення зовнішньої антени. Підтримується технологія MIMO. Один з портів зазвичай основний, другий - додатковий.

Антенні роз'єми Huawei B535

На верхній грані розташувалися дві кнопки - Увімкнення/Вимикання живлення та WPS.

Huawei B535 кнопки включения

І, нарешті, на нижній грані розташовується слот для SIM-карти формату micro-SIM.

Huawei B535 SIM-слот

Технічні характеристики

У порівнянні з попередником, моделлю Huawei B525s наш герой отримав новий процесор і вбудований модем категорії LTE 7. Зате прибрали USB порт. У деяких випадках він, звичайно, виявився б корисним. Наприклад, для підключення мережевого принтера в офісі або підключення флеш накопичувача та спільної роботи з файлами на ньому. Але виробник вважав його непотрібним і так би мовити "маємо те що маємо".

Маршрутизатор Huawei B535 отримав вбудований модем категорії 7 з можливістю завантаження даних у мережах 4G LTE на швидкості до 300 Мбіт/сек та відправлення – до 100 Мбіт/сек. У мережах 3G швидкість на завантаження – 43,2 Мбіт/сек, на відправлення – 5,76 Мбіт/сек.

Модель Huawei B535-232 підтримує такі стандарти та частоти:

  • 4G LTE B1 / B3 / B7 / B8 / B20 / B28 / B32 / B38 FDD: 2100 МГц / 1800 МГц / 2600 МГц / 900 МГц / 800 МГц / 700 МГц / 1500 МГц / TDD:
  • 3G DC-HSPA + / HSPA + / HSPA / UMTS: полоса B1 / B8 2100 МГц / 900 МГц,
  • 2G EDGE/GPRS/GSM: смуга 2/3/5/8 1900 МГц/1800 МГц/850 МГц/900 МГц

У нашій країні пристрій зможе працювати в мережах операторів lifecell, Vodafone Ukraine та Kyivstar.

На борту  дводіапазонний гігабітний WiFi модуль стандарту IEEE 802.11 a/b/g/n/ac з можливістю роботи на частотах 2,4 ГГц та 5 ГГц. Швидкість обміну інформацією всередині мережі WiFi може досягати 1167 Мбіт/сек. Радіус дії – близько 50 метрів на відкритій місцевості з можливістю одночасного підключення до 64 пристроїв.

Є 4 LAN-порти (RJ45) зі швидкістю передачі до 1 Гбіт/сек. Один із цих портів комбінований WAN/LAN.

У Huawei B535  передбачена можливість підключення зовнішньої антени. Для цього у пристрої є два роз'єми SMA. Підтримується антена технологія MIMO.

Підтримується безліч різних протоколів шифрування, налаштувань безпеки та маршрутизації даних, що дозволяє розгорнути за допомогою  Huawei B535 безпечну локальну мережу та захистити приватні дані від несанкціонованого доступу.

Розміри Huawei B535-232 – 219 x 138 x 25,6 мм, вага – 325 грам (без адаптера живлення).

Швидкість передачі даних

Як було сказано вище у роутері Huawei B535 встановлений модем LTE Cat.6, здатний забезпечувати завантаження інформації на швидкості до 300 Мбіт/сек. І хоча вітчизняні оператори поки що не забезпечують таких швидкостей (у мережах Водафон, Київстар і Лайфселл максимальна швидкість 150 Мбіт/сек (LTE Cat.4)) пристрої категорії 6 швидше працюють у наших мережах, порівняно з пристроями категорії 4 На практиці ж у мережі Київстар наприклад Huawei B535 в умовах міста Києва показав швидкість від 25 до 38 Мбіт/сек (залежно від району та завантаження мережі), в умовах сільської місцевості (близько від базової станції та при невеликому завантаженні) від 50 до 90 Мбіт/сек, в умовах великого віддалення від вежі з підсилювальною антеною вдалося отримати від 20 до 30 Мбіт/сек. Виходячи з цього можна зробити висновки, що роутер Huawei B535 здатний забезпечувати хороші швидкості прийому та передачі даних за умови стабільного сигналу мобільного оператора. Також на швидкість можуть впливати завантаження мережі та деякі інші параметри.

Інтерфейс керування

У цьому розділі нашого огляду ми не будемо описувати всі розділи веб-інтерфейсу, здається ви і самі в усьому розберетеся. Зупинимося ми лише на основних, часто використовуваних, які можуть стати в нагоді не досвідченому користувачеві для налаштувань роутера Huawei B535. 

Отже, для того, щоб потрапити в іеб-інтерфейс налаштувань потрібно підключитися до мережі роутера по Ethernet або WiFi комп'ютером, смартфоном або планшетом, відкрити звичний браузер інтернет і ввести в адресному рядку 192.168.8.1 і натиснути кнопку введення . відкриється сторінка входу.

Сторінка входу до веб-інтерфейсу налаштувань Huawei B535

Тут відкриється вікно з полем введення пароля адміністратора, а також QR-код із посиланням на завантаження фірмової програми Huawei Smart Home для керування налаштуваннями подібних девайсів. За промовчанням пароль адміністратора admin . Введіть його в поле та натисніть кнопку Log In .

Відразу після входу запуститься майстер швидкого налаштування роутера, пройти який не вийде. Процедура займе лише кілька хвилин, тому рекомендуємо одразу все налаштувати під себе. Насамперед система запропонує налаштувати автооновлення вбудованого ПЗ роутера. Пристрій буде оновлюватися автоматично в нічний час, щоб не заважати користувачам процесів. Якщо ви згодні - натисніть кнопку Enable and Continue , якщо ви хочете оновлювати прошивку пристрою вручну - натисніть Update Manually . 

Автооновлення вбудованого програмного забезпечення в Huawei B535

На наступному кроці буде запропоновано змінити назву WiFi мережі та пароль. Можна залишити встановлений виробником (він вказаний на наклейці на тильній стороні пристрою) або поміняти на більш звичний саме для вас. Якщо нічого не потрібно міняти - просто натисніть кнопку Next. Якщо ж ви все-таки хочете змінити назву Wi-Fi мережі та пароль доступу до неї – впишіть нові значення у відповідні поля. Wi-Fi name (SSID) – назва Wi-Fi мережі, Wi-Fi password – пароль Wi-Fi мережі. Натисніть кнопку Next.

Зміна назви WiFi мережі та пароля в Huawei B535

На наступному кроці буде запропоновано змінити пароль доступу до веб-інтерфейсу налаштувань. Якщо увімкнути перемикач Same as Wi-Fi password , то система встановить для входу в адмін-інтерфейс налаштувань такий же пароль як на WiFi мережу. Якщо ж такий варіант вас не влаштовує і ви хочете встановити інший пароль - просто введіть його в поле New password . Вимоги до паролю - щоб він складався з не менш як 8 символів і містив літери та цифри латинського алфавіту. Щоб зберегти налаштування, натисніть кнопку Finish .

Зміна адмін пароля в Huawei B535

Протягом кількох секунд система буде зберігати введену інформацію, після чого відкриється стартова (домашня) сторінка веб-інтерфейсу налаштувань роутера Huawei B535 . Починаючи з цієї моделі, компанія Хуавей встановлює оновлену версію веб-інтерфейсу. Вона доступна кількома мовами, найбільш зрозуміла з яких англійська. Української та російської мов поки що немає. Сподіватимемося що це тимчасове явище. Пункти меню та значення піктограм представлені на зображенні нижче.

Стартова сторінка веб-інтерфейсу Huawei B535

Network settings (Настройки сети)

Mobile network (Мобільна мережа)

У цьому розділі, як зрозуміло з назви, виконуються налаштування, пов'язані з роботою в мережі стільникового оператора. Тут можна увімкнути або вимкнути інтернет-з'єднання (передачу даних), увімкнути або вимкнути можливість передачі даних у роумінгу, а також задати значення MTU. Якщо ви точно не знаєте, що означає даний термін, то краще залиште значення встановлене виробником.

Мережеві налаштування в Huawei B535

У розділі Мобільне з'єднання можна встановити режим роботи роутера, а також режим пошуку мережі. За замовчуванням і те, й інше значення встановлено в автоматичному режимі. Режим пошуку мережі рекомендується не змінювати, а ось мережевий режим ви можете або залишити як є, або встановити на свій розсуд залежно від того, яка мережа краще працює там, де ви використовуєте пристрій (3G або 4G LTE).

Налаштування мобільних мереж Huawei B535

У режимі мережі доступні такі варіанти вибору.

Вибір варіантів роботи мережного режиму

Якщо в місці використання пристрою сильний сигнал 3G та слабкий 4G, можна виставляти режим лише 3G . Якщо сильна мережа 4G і ви не хочете, щоб роутер час від часу перескакував на мережу 3G, встановіть режим Тільки 4G . Якщо ж ви не досвідчений користувач і не знаєте яка мережа в місці вашого положення пріоритетна - залиште режим Авто .

Ethernet (налаштування кабельної мережі)

У цьому підрозділі можна провести налаштування роботи Huawei B535 з кабельними провайдерами інтернету, а також налаштувати роботу локальної домашньої або офісної мережі мережевим кабелем.

Настройка Ethernet в Huawei B535

Тут доступні різні опції роботи пристрою з динамічними або статичними адресами через PPPoE і т.д. Також доступний перегляд статистики роботи Ethernet та його стан.

Статистика Ethernet

Wi-Fi Settings (Настройки Wi-Fi)

У цьому розділі виконуються налаштування бездротової WiFi мережі роутера. Тут можна задати нову назву та пароль, встановити бажаний канал мовлення мережі, налаштувати окремо мережі 2,4 ГГц та 5 ГГц, встановити фільтрацію за IP та MAC-адресами, вимкнути та заборонити підключення тому чи іншому пристрої тощо. 

Основні налаштування WiFi 

Додаткові налаштування WiFi

У розділі Установки безпеки можна встановити додаткові параметри безпеки.

Додаткові параметри безпеки

Якщо натиснути на олівець у стовпці Опції навпроти тієї чи іншої мережі, можна змінити потрібні параметри.

Додаткові параметри безпеки 2

У розділі Wi-Fi Mac фільтр можна задати фільтрацію підключених до мережі роутера пристроїв за MAC-адресами і за необхідності дозволити чи заборонити доступ до мережі роутера якимось із них. Так наприклад ви можете відчепити настирливого сусіда, який колись попросився на 5 хвилин користуватися вашим інтернетом і втративши совість користується вже два місяці або якогось колегу в офісі, якому доступ до локальної мережі роутера не обов'язковий.

WiFi MAC-фільтр Huawei B535

Так щоб додати пристрій натисніть на плюс навпаки Список MAC-адрес WiFi. Відкриється вікно, куди можна запровадити відповідні дані.

Вікно WiFi MAC-фільтр Huawei B535

А в підрозділі Wi-Fi WPS можна налаштувати можливість швидкого підключення до мережі роутера за допомогою короткого PIN-коду без введення основного пароля.

Настройка Wi-Fi WPS в Huawei B535

У маршрутизаторі Huawei B535 також є гостьові WiFi мережі, які можна вмикати або вимикати за потребою. Вони корисні в тих випадках, коли до вас в будинок або офіс часто приходять гості, яким потрібен доступ в інтернет, але при цьому ви не хотіли б, щоб вони мали доступ до якоїсь приватної або корпоративної інформації всередині локальної мережі. Налаштувати, а також увімкнути або вимкнути гостьову мережу можна також у розділі налаштувань WiFi.

Налаштування гостьової Wi-Fi мережі в Huawei B535

Щоб активувати гостьову мережу, пересуньте повзунок у активне положення. 

Маршрутизатор

У цьому розділі доступні налаштування DHSP, DDNS, VPN тощо. Параметри DHCP сервера можна знайти у відповідному розділі.

Настройка DHCP в Huawei B535

Параметри динамічного DNS задаються також у однойменному підрозділі.

Налаштування параметрів DDNS Huawei B535

Для додавання нового значення натисніть плюс навпаки Список DDNS . Відкриється вікно, куди можна буде внести всі необхідні дані та натиснути кнопку Зберегти.

Налаштування параметрів DDNS Huawei B535

У однойменному розділі також можна внести параметри VPN, якщо це необхідно для роботи або діяльності в мережі.

Налаштування параметрів VPN у Huawei B535

Безпека

Розділ Безпека також рясніє різними параметрами безпеки, але вже для локальної мережі. Тут можна налаштувати Брендмауєр.

Брендмауер Huawei B535

Включити фільтрацію за MAC та IP-адресами для локальної мережі, налаштувати DMZ-зону, віртуальний сервер тощо.

Налаштування системи

У розділі налаштувань системи можна включити такі необхідні функції, як оновлення системи або примусове перезавантаження, провести діагностику системи, увімкнути або вимкнути PIN-код на SIM-карті, налаштувати час системи, а також активувати порти для використання зовнішньої антени, що підсилює. 

Налаштування системи Huawei B535

Налаштування системи Huawei B535

У пункті Інформація про пристрій ви знайдете інформацію про серійний номер, IMEI, IMSI, телефонний номер, версії веб-інтерфейсу, версії вбудованого програмного забезпечення та іншу технічну інформацію.

Інформація про пристрій Huawei B535

З корисного тут ви знайдете дані про поточний рівень сигналу стільникового оператора, рівень шуму і т.д. Ці дані стануть у нагоді тим, хто встановлює та налаштовує зовнішню антену для посилення сигналу. Потрібні вам показники – RSSI, RSRP, RSRQ та SINR. Стаття про те, що з показників означає читайте тут .

Інформація про пристрій Huawei B535

Вибрати порти для підключення антени можна у відповідному розділі.

Налаштування антени в Huawei B535

Спочатку встановлено автоматичний режим, але якщо ви використовуєте зовнішню антену в налаштуванні статусу, можна вибрати зовнішню антену.

Налаштування антени у роутері Huawei B535

Основний порт антени - перший (антена 1), другий порт додатковий. При використанні MIMO зовнішніми антени потрібно вказувати обидва порти. Якщо використовується звичайна (не MIMO) антена, можна залишати автоматичний режим або режим MIX.

Додатки

У розділі Програми зібрані можливості перегляду прийнятих SMS-повідомлень, дивитися статистику використання трафіку, а також можливість батьківського контролю.

У пункті SMS  ви знайдете всі прийняті текстові повідомлення, які надішли на СІМ-картку. Їх можна прочитати, а непотрібні видалити. Також можна створити нове повідомлення та надіслати його з СІМки, яка використовується в роутері. 

Налаштування системи Huawei B535 (SMS)

Щоб створити повідомлення, натисніть на плюсик у верхньому правому куті таблиці повідомлень. Також доступний пункт із налаштуваннями SMS повідомлень, де з корисного можна активувати лише звіт про доставку.

Настройки SMS

Другий пункт – розділ статистики. Тут є показники обсягу трафіку, використаного в поточній сесії, в поточному місяці, а також загальна статистика за весь час.

Налаштування системи Huawei B535 (статистика)

У розділі Батьківський контроль можна обмежити доступ певним пристроям (наприклад ноутбуку, смартфону або планшету дитини) до мережі інтернет взагалі або за певним часом.

Батьківський контроль

Для додавання правила натисніть плюс напроти Контроль часу доступу в інтернет для того чи іншого пристрою. Відкриється вікно, де можна задати час на днях тижня.

Батьківський контроль - встановлення часу

Підбиваючи підсумки

Маршрутизатор Huawei B535 вийшов досить збалансованим пристроєм із хорошими показниками швидкості та продуктивності. Не можна сказати, що він на голови кращий за своїх попередників. Це не так. Але певні поліпшення все-таки зроблено. Це і швидший процесор і модем категорії LTE Cat.7, у якого швидкість завантаження на високому рівні, а й швидкість передачі від абонента. А якщо додати сюди традиційну надійність у роботі, то можна сміливо купувати Huawei B535 як для домашнього використання, так і корпоративного сектора з високим навантаженням.

Переваги

  • хороший прийом сигналу
  • підтримка всіх існуючих та перспективних частот LTE в Україні.
  • висока швидкість завантаження та віддачі інформації в мережах 4G (LTE Cat.7)
  • відмінна продуктивність та надійність у роботі
  • дводіапазонний гігабітний Wi-Fi
  • гігабітні LAN-порти
  • можливість роботи не лише з мобільними, а й з кабельними операторами зв'язку
  • можливість підключення зовнішньої підсилювальної антени, підтримка MIMO
  • можливість прийому та надсилання SMS-повідомлень

Недоліки

  • відсутність USB-порту
  • відсутність телефонного порту RG11
  • неможливість кріплення на стіну
  • немає можливості надсилання USSD запитів з веб-інтерфейсу роутера

Аналоги

Придбати Huawei B535 →

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ваші П.І.Б.
E-mail
Відгук
Рейтинг
Переглянуті товари
1 299грн

Pantech MHS291L | Робота в мережах Київстар, Водафон, Лайфселл, Інтертелеком, Трімоб | Стандарти і частоти: CDMA EVDO Rev.A 800 МГц, GSM / UMTS / HSPA 900/1900/2100 Мгц | Швидкість: HSPA до 21,6 Мбіт / сек, CDMA до 3.1 Мбіт / сек | Дисплей: монохромний | Батарея: 4040 мАг, до 12 годин без підзарядки | WiFi: 802.11 b / g / n 2,4 ГГц + 5 ГГц, до 5 підключень одночасно | Підключення антени: є

1 399грн

Netgear AC771S | Київстар, Vodafone, Lifecell, Інтертелеком, Трімоб | Швидкість: 3G - до 42 Мбіт / сек, CDMA Rev.B - до 14,7 Мбіт / сек | WiFi 802.11 b / g / n / ac 2,4 ГГц і 5 ГГц, до 8 підключень одночасно | батарея 2500 мАг, до 8 годин без підзарядки | Можливість підключення зовнішньої антени

799грн

Netgear AC781s | Робота в мережах Київстар, Водафон, Лайфселл, Трімоб | Стандарти і частоти: UMTS / HSPA / HSPA + 850/1900/2100 Мгц | Швидкість: до 42 Мбіт / сек | Дисплей: кольоровий | Батарея: 4020 мАг, до 12 годин без підзарядки | WiFi: 802.11 b / g / n 2,4 ГГц + 5 ГГц, до 10 підключень одночасно | Підключення антени: є, підтримка MIMO.