Огляд стаціонарного 3G/4G маршрутизатора Huawei B315s
Huawei B315s – по праву завоював популярність користувачів мобільного інтернету одразу після появи на українському ринку. Адже в ньому є все, що необхідно вибагливому користувачеві - хороший прийом сигналу, висока швидкість передачі даних, мультистандартність і мультидіапазонність, безліч різних інтерфейсних портів, можливість підключення додаткової зовнішньої антени (з підтримкою MIMO) і досить конкурентно здатна ціна. Отже, до вашої уваги огляд Huawei B315s - стаціонарного маршрутизатора для дому та офісу з підтримкою мереж 3G та 4G LTE.
Придбати 3G/4G маршрутизатор Huawei B315s →
Комплект поставки
Huawei B315s поставляється в жорсткій картонній коробці і в залежності від того, для якого світового оператора Хуавей випустив партію маршрутизаторів, на ній може красуватися його (цього оператора мобільного зв'язку) логотип, а також відрізнятися дизайн коробки. Також іноді можна зустріти роутери в оригінальних коробках Huawei. Зовнішній вигляд упаковки може бути різним, але начинка зазвичай одна і та ж:
- Маршрутизатор Huawei B315s
- Блок живлення для мережі 220 В
- Ethernet кабель
- Дуже коротка брошура про щось там
- Гарантійний талон продавця
У деяких комплектаціях є штатні антени, у деяких - ні. Про це цікавтеся у продавця, але по правді кажучи толку від них особливо ніякого немає - B315s в міських умовах чудово працює і від вбудованої антени, а в умовах сільської місцевості, там де до вишок далеко - від штатних антен користі ніякої.
Звертаємо Вашу увагу, що зовнішній вигляд коробки, а також комплектація пристрою можуть відрізнятися в залежності від версії роутера, а також від оператора зв'язку, для якого він був випущений.
Дизайн та зовнішній вигляд
Маршрутизатор Huawei B315s виконаний у досить класичному для пристроїв виробника дизайні. Нам на тест потрапив роутер чорного кольору (хоча бувають і білі і вони виглядають навіть більш симпатично, але тут вже справа смаку). Практично прямокутний корпус, що лише трохи звужується від основи до верху вже здається досить звичним. Верхом дизайнерської думки його не назвеш, але інтер'єру не псує і виглядає досить сучасно. Пластик гарної якості, трохи "шорсткий", але це зроблено спеціально, щоб на корпусі не залишалося плям або відбитків пальців.
На передній панелі Huawei B315s Розташувалися індикатори, що сигналізують про деякі параметри роботи пристрою, а саме рівень сигналу стільникової мережі, режим передачі даних, підключення до LAN-портів, активність WiFi і індикатор стану.
На задній панелі під кришкою, що зсувається, слот для SIM-карти (стандартний великий формат), під кришкою, що відкривається, вгорі задньої частини - два порти SMA-female для підключення зовнішніх антен, в нижній частині - 1 комбінований WAN/LAN порт, 3 LAN порту RJ45, 1 телефонний порт RJ11, 1 порт USB 2.0, а також роз'єм живлення та кнопка Reset (скидання до заводських установок).
На верхній грані дві кнопки - Увімкнення/Вимкнення та WPS.
Апаратні характеристики
Huawei B315s - мультистандартний 2G/3G/4G LTE маршрутизатор, що підтримує роботу у всіх сучасних стандартах рухомого радіозв'язку, в яких надають послуги зв'язку національні мобільні оператори Київстар, Водафон та Лайфсел. До нас на тест потрапила найпопулярніша в нашій країні версія B315s-22, тому перш за все йдеться про неї. Але також ми опишемо інші версії, які відрізняються підтримкою різних діапазонів частот LTE.
Huawei B315s-22
- 4G: LTE FDD B1/B3/B7/B8/B20 (800/900/1800/2100/2600 МГц) та TDD LTE B38 (2600 МГц)
- 3G: UMTS/HSPA B1/B5/B8 (850/900/2100 МГц)
- 2G: GSM/GPRS/EDGE B2/B3/B8 (850/900/1800 МГц)
Як видно з представлених діапазонів частот, модифікація B315s-22 може працювати в Україні в мережах усіх операторів у всіх стандартах - починаючи від 2G GSM, 3G UMTS/HSPA і до 4G LTE. Це найфункціональніша модель, яка підтримує найбільший спектр частот.
Інші модифікації підтримують самі частоти 2G і 3G, як і B315s-22 і відрізняються лише підтримкою частот 4G LTE.
Huawei B315s-607
- 4G Band 1/3/7/8/28/40 (FDD 700/900/1800/2100/2600 та TDD 2300 МГц)
Huawei B315s-608
- 4G Band 1/3/5/7/28 (FDD 700/850/1800/2100/2600 МГц)
Huawei B315s-936
- 4G Band 1/3/40/41 (FDD 1800/2100 та TDD 2300/2500 МГц)
Інших відмінностей у апаратній начинці між версіями немає. Всі вони оснащені однаковими WiFi модулями, вбудованим модемом та можливістю передачі даних, а також портами, індикаторами та взагалі однакові на вигляд. Відрізнятися версії можуть лише логотипами мобільних операторів, для мереж яких Хуавей випустив ту чи іншу модель.
Маршрутизатор Huawei B315s оснащений вбудованим 4G LTE модемом HiSilicon Balong категорії 4 з підтримкою мереж 4G LTE та максимальною швидкістю обміну даними на завантаження до 150 Мбіт/сек та до 50 Мбіт/сек на відправлення даних. У мережах 3G цей модем може забезпечувати швидкість до 42 Мбіт/сек на завантаження та до 5,76 на відправлення інформації. Цього цілком достатньо для забезпечення високих швидкостей доступу в інтернет і вирішення будь-яких завдань користувача - від пошуку інформації в мережі до перегляду потокового відео та онлайн ігор на високих налаштуваннях.
За бездротову мережу WiFi відповідає вбудований модуль IEEE 802.11 b/g/n, який працює на частоті 2,4 ГГц. Радіус дії Wi-Fi на відкритій місцевості - до 100 м, в умовах будинку або офісу, де є перешкоди для поширення радіохвиль у вигляді бетонних перекриттів - 30-50 метрів (залежить від матеріалу та товщини стін та перекриттів). Одночасно до бездротової мережі можуть підключатися до 32 клієнтських пристроїв.
Для підключення різних приладів по мережному кабелю Huawei B315s є 4 LAN порти, один з яких комбінований WAN/LAN порт, до якого теоретично можна підключити вхідний мережевий кабель домашнього або офісного інтернету і використовувати роутер без підключення до мереж мобільних операторів. Швидкість LAN-портів – 100 Мбіт/сек.
Крім LAN портів у маршрутизаторі є порт USB 2.0 для підключення мережного принтера або медіаносія (флешки або зовнішнього жорсткого диска), а також телефонний порт RJ11 для підключення IP телефону та дзвінків через SIP-телефонію.
Для роботи в мобільних мережах використовується SIM-картка мобільних операторів формату mini-SIM (2FF) 25х15 мм. Слот для СІМ-карти розташований на задній панелі пристрою під кришкою, що зсувається.
Також у верхній частині задньої панелі під кришкою знаходяться два порти SMA-female для підключення зовнішньої антени, що підсилює. Підтримується технологія MIMO.
Підключення зовнішньої антени
У разі поганого радіопокриття мереж стільникового зв'язку мобільних операторів до роутеру можна підключати стандартну чи MIMO антену. Як вже було описано вище для цього, у пристрої є два порти SMA, які розташовуються на задній панелі під знімною кришкою. У разі міста або значного віддалення від базових станцій може бути панельна чи спрямована антена невеликого посилення (від 5 до 14 Дб). В умовах сільської місцевості, на віддаленні від 10 км до вішки оператора - антена повинна бути потужніша - від 15 до 30 Дб (залежно від умов використання. Підібрати та купити підсилювальну 3G/4G антенуможна у нашому магазині, де представлений великий асортимент різних антен для будь-яких умов використання. Антена дозволить посилити слабкий сигнал, стабілізувати його та збільшити швидкість передачі даних.
Швидкість передачі даних
За традицією ми проводимо тестування швидкості мобільного інтернету на різних пристроях, що тестуються. Huawei B315s не є винятком. Ми провели низку вимірів показників швидкості у місті Києві, в умовах досить високого завантаження мережі операторів і ось що вийшло.
![]() | ![]() | ![]() |
Тест швидкості Huawei B315s у мережі Київстар | Тест швидкості Huawei B315s у мережі Vodafone | Тест швидкості Huawei B315s у мережі Lifecell |
Зазначимо, що такі показники можуть відрізнятися для різних регіонів у більшу чи меншу сторону, т.к. вони залежать від завантаження мереж операторів, якості сигналу та деяких інших параметрів. Так що у вашому населеному пункті швидкість обміну інформацією може бути як меншою, так і значно більшою.
Інтерфейс керування
У маршрутизаторі Huawei B315s, як і в більшості пристроїв виробника, використовується веб-інтерфейс керування налаштуваннями HiLink. Це досить звичне для користувачів Хуавей середовище зі зручним та зрозумілим розташуванням розділів та пунктів меню. І навіть якщо меню має англійський інтерфейс – у ньому досить легко розібратися навіть без глибокого знання мови.
Для того, щоб увійти в меню налаштувань роутера, потрібно підключитися до нього по WiFi (або по мережному кабелю Ethernet) за допомогою комп'ютера, ноутбука, планшета або смартфона (з планшета або смартфона тільки по WiFi), відкрити звичний браузер інтернет (Хром, Сафарі, Оперу, Мозилу тощо) та в адресному рядку ввести IP-адресу 192.168.8.1
Після цього натиснути кнопку Enter . Відкриється сторінка, де потрібно ввести Логін та Пароль адміністратора, щоб змінити налаштування маршрутизатора. За замовчуванням:
Логін - admin
Пароль - admin
Щоб підтвердити вход, натисніть кнопку Вхід (Enter). При першому заході в меню налаштувань Вам буде запропоновано пройти швидке налаштування пристрою. Пройти цей крок ніяк не вийде, тому смиренно погоджуйте і дотримуйтесь інструкцій майстра налаштувань.
Насамперед Вам буде запропоновано налаштувати оновлення вбудованого ПЗ роутера. Якщо хочете отримувати оновлення з 3 до 5 ночі – ставте галочку та тисніть Далі.
Після цього майстер налаштувань попередить, що функцію автооновлення вимкнено і як це погано. Якщо хочете отримувати автоматичні оновлення системи – натискайте кнопку Увімкнено, якщо не хочете – Скасувати.
На третьому кроці буде запропоновано змінити назву WiFi мережі (а також пароль за бажанням). Якщо хочете – вписуйте в поле замість встановленого виробником свою назву. Якщо хочете змінити пароль доступу до WiFi - встановіть галочку навпроти Зміна пароля. Якщо Вас все влаштовує і так, просто натискайте Готово.
Після цього система переадресує Вас на сторінку зі зміною пароля доступу до веб-інтерфейсу. Виробник вважав це обов'язковою опцією для користувачів, тому Вам доведеться замість стандартного пароля придумати більш хитромудрий, що складається з латинських букв і цифр. У полі Поточний пароль впишіть admin , у поля "Новий пароль" та "Підтвердження пароля" впишіть новий, який Ви придумали. Головне тепер його обов'язково записати десь, де завжди можна піддивитися. Інакше, якщо Ви забудете його, доведеться робити скидання налаштувань до заводських. Після всіх маніпуляцій натисніть кнопку Застосувати. Тепер все готове до початку роботи, і Ви потрапляєте на головну сторінку веб-інтерфейсу налаштувань роутера Huawei B315s.
На головній сторінці відображається деяка інформація про роботу пристрою, а саме рівень сигналу мобільного оператора, тип стільникової мережі. в якій в даний момент працює маршрутизатор, час поточної сесії інтернет, прийнятий та переданий трафік поточної сесії інтернет, статус роботи WiFi, кількість підключених до роутера пристроїв і т.д. (Див. малюнок вище). Також тут є Головне меню налаштувань, за пунктами якого ми далі і пройдемося.
Статистика
Тут відображається інформація про обсяг прийнятої та переданої інформації як за поточну сесію, так і за весь період. Можна встановити ліміт трафіку, якщо у Вас не безлімітний пакет і перевищувати пакетний трафік не доцільно. Для цього натисніть кнопку Ліміт трафіку і задайте початок періоду, обсяг трафіку в Мегабайтах або Гігабайтах, а також після досягнення якого обсягу система повинна буде повідомити Вас про трафік, що закінчується. Щоб зберегти налаштування, натисніть кнопку Зберегти.
У цьому розділі можна видалити історію підрахунку трафіку інтернет натиснувши на відповідну кнопку.
SMS
У цьому розділі все й так зрозуміло. Тут відображаються прийняті та надіслані SMS повідомлення. Повідомлення можна читати, видаляти створювати та надсилати нові. Все досить просто.
У розділі Налаштування SMS-повідомлень можна лише увімкнути або вимкнути звіт про доставку. Більше нічого.
Оновити
Розділ каже сам за себе. Призначений для оновлення вбудованого програмного забезпечення роутера через мережу інтернет або локально з файлу. В даному випадку ми маємо останню версію прошивки, тому інформації про оновлення немає. Як тільки з'явиться нова версія, на цій сторінці з'явиться інформація про неї з можливістю оновлення. Також можна оновити прошивку з локального файлу на комп'ютері. Але ми рекомендуємо робити це лише досвідченим користувачам. Чи не досвідченим користувачам - самостійно оновлювати прошивку не рекомендується!
Налаштування
Це найчастіше використовуваний розділ, де можна змінювати налаштування маршрутизатора відповідно до своїх завдань. Натискаючи на кнопку Налаштування Ви потрапите на перший пункт меню - Швидке налаштування. Його ми вже проходили, тож пропустимо та й підемо далі.
У розділі Мобільне з'єднання можна увімкнути або вимкнути передачу даних, а також передати дані в роумінгу.
У розділі Керування профілями можна вибрати з пам'яті SIM-картки або встановити нове значення профілю з параметрами точки доступу (APN). Деяким операторам для коректної роботи інтернету ці параметри потрібні, деяким немає. У будь-якому випадку можна додати або змінити існуючий профіль Інтернету на цій сторінці.
А на сторінці Налаштування мережі можна вибрати режим роботи Huawei B315s - встановити автоматичний, коли роутер сам визначатиме за рівнем сигналу в якій мережі йому краще працювати, або встановити примусовий тип. Доступні варіанти - лише 4G, лише 3G або лише 2G.
У розділі Ethernet доступні налаштування пристрою для роботи з кабельним інтернетом - тут можна налаштувати тип підключення, схиляти MAC-адресу, встановити значення MTU та багато іншого, необхідного для роботи з дротовим інтернетом.
У розділі WiFi як відомо з назви виконуються налаштування бездротового модуля. Тут є безліч налаштувань, які дозволяють керувати підключеннями користувачів до маршрутизатора Huawei B315s – можна поміняти назву WiFi мережі та пароль доступу до неї, вибрати канал та смугу частот WiFi, налаштувати WPS, DHCP-сервер, встановити фільтр MAC-адрес WiFi тощо. .
У розділі Безпека можна встановити різні параметри роботи систем роутера, які дозволять запобігти несанкціонованому доступу до пристроїв. Це і брендмауер, і фільтрація MAC-адрес, і IP-фільтр, і налаштування NAT, DMZ, DDNS, SIP ALG та багато іншого.
І нарешті в розділі Система можна встановити параметри роботи системи - продіагностувати пристрій, перезавантажити, скинути налаштування, встановити дату і час, налаштувати оновлення системи та інше. Тут же в пункті Настройка антени доступний вибір параметрів при підключенні додаткової зовнішньої антени. Роутер Huawti B315s має дві вбудовані антени, які спочатку працюють за замовчуванням. При підключенні додаткової зовнішньої антени Ви можете в даному розділі вибрати який із портів задіяти для роботи додаткової антени або обидва одночасно (у разі підключення MIMO антени). Для цього виберіть один або два порти, що випадають, для підключення зовнішньої антени і натисніть кнопку Застосувати .
Загальний доступ
Цей розділ прихований у меню Ще. У цьому розділі можна настроїти спільний доступ до накопичувача інформації або мережного принтера, підключеного до маршрутизатора Huawei B315s, настроїти сервер Samba, а також DLNA.
Програми
Цей розділ також прихований у меню Ще. Тут доступний QR-код, а також посилання на програму Huawei HiLink - фірмовий додаток Хуавей, який дозволяє переглянути статус Вашого пристрою мобільного Інтернету та керувати його мережевими з'єднаннями.
Підбиваючи підсумки
Маршрутизатор Huawei B315s - гарний та надійний пристрій для забезпечення інтернетом квартир, будинків, офісів, складських, виробничих та інших приміщень, де потрібний доступ до мережі через канали 3G/4G LTE. Він забезпечує високу продуктивність та гарну швидкість обміну інформацією. До роутера можна підключити велику кількість пристроїв по WiFi, а також по мережних кабелях. Він буде надійним помічником як для персонального так і для корпоративного сектору – для роботи та розваг. Huawei B315s відрізняється високою надійністю та довговічністю роботи, про що свідчить дуже маленький відсоток гарантійних звернень. Так що якщо вам потрібен надійний та швидкісний 4G маршрутизатор за розумні гроші – Huawei B315s саме те, що Ви шукали.
Переваги
- надійність та довговічність роботи
- мультистандартність - робота у всіх існуючих мережах 3G UMTS/HSPA та 4G LTE в Україні.
- висока швидкість передачі даних
- хороший рівень прийому сигналу
- можливість підключення зовнішньої антени, підтримка MIMO
- наявність LAN-портів для підключення різних пристроїв за мережевими кабелями
- наявність USB порту для підключення медіаносіїв або мережевого принтера
- апаратна підтримка SIP-телефонії
- зручний веб-інтерфейс налаштувань
Недоліки
- відсутність WiFi 802.11ac та частоти 5 ГГц
- немає можливості відправляти USSD запити прямо з роутера
- англійський веб-інтерфейс у деяких прошивках пристрою
- немає підтримки перспективної частоти 4G LTE 800 МГц у деяких версіях приладу (у B315s-22 вона є)
Аналоги
большое человеческое спасибо!!!!!!!!