Огляд 3G/4G LTE WiFi маршрутизатора D-Link DWR-921

У період загального буму більшості виробників мережного обладнання на виробництво різних пристроїв для бездротового доступу в інтернет через мережі мобільних операторів не залишився осторонь і D-Link – широко відомий бренд, який випускає якісні мережеві пристрої для кінцевих споживачів. Поки що асортимент 3G/4G модемів і роутерів не великий, але швидше за все це справа часу, адже DLink має величезний досвід у виробництві мережевої високої якості. Одним з пілігримів у лінійці маршрутизаторів із вбудованими високошвидкісними LTE модемами є модель D-Link DWR-921, огляд якого ми і представляємо вашій увазі.

Придбати D-Link DWR-921 →

D-Link DWR-921

Зовнішній вигляд та елементи керування

D-Link DWR-921 виконаний у класичному для маршрутизаторів компанії дизайні з горизонтальним розташуванням на поверхні. Корпус виконаний із чорного пластику з білою пластиковою вставкою по периметру. Верхня частина корпусу – глянсовий пластик, нижня – матовий. На глянцевій панелі добре видно відбитки пальців, але вони легко стираються. Матеріали корпусу не найдорожчі, але й модель замислювалася як бюджетне рішення для бездротового доступу до інтернету, тому питань до пристрою в цьому плані не повинно бути.

Усі індикатори, кнопки та інтерфейсні роз'єми сконцентровані на передній та задній гранях. На передній панелі розташовані індикатори рівня сигналу (окремо винесені індикатори роботи в мережах 2G/3G та 4G), активності бездротового WiFi модуля, підключення до LAN-портів, а також індикатор живлення, що горить, коли роутер працює. Тут ви знайдете кнопку WPS (швидкий доступ до мережі роутера), а також Reset (скидання до заводських установок).

Передня панель D-Link DWR-921

На задній панелі розташовані 4 LAN-порти, 1 WAN-порт, слот для SIM-карти, роз'єм для підключення адаптера живлення (12V 1A), кнопка включення та вимкнення приладу, а також два інтерфейсні роз'єми SMA-female до яких залежно від умов використання можна підключити дві штатні антени посиленням по 3 dBi кожна (йдуть у комплекті) або зовнішню антену, яку можна вибрати в нашому магазині.

Задня панель D-Link DWR-921

Зовнішній вигляд пристрою дуже акуратний. Сказати що він прикрашати інтер'єр будь-якого будинку ми не можемо (це все-таки не картина яка-небудь), але точно він його не зіпсує. 

На нижній панелі жодних інтерфейсів керування немає. Тільки наклейка з технічною інформацією – модель, серійний та порядковий номери, IMEI, назва WiFi мережі, пароль Wi-Fi мережі, пін-код WPS встановлений виробником, версія пристрою, а також бенди LTE, які підтримує дана версія роутера. У нас на тесті маршрутизатор із підтримкою LTE Bands 1/3/7/8/20.

Комплект поставки

Поставляється  D-Link DWR-921 у коробці із щільного картону. Усередині ви знайдете сам маршрутизатор, дві штатні антени посиленням по 3 dBi кожна, Ethernet кабель довжиною 1 метр, блок живлення на 12В 1А, нікому не потрібну макулатуру з описом швидкого старту та іншою лабудою та диск нібито з якимсь програмним забезпеченням, яке зазвичай нікому не потрібно. До речі, в деяких партіях у комплекті вже не було дисків, мабуть виробник згадав який рік на подвір'ї і що CD-ROMи в комп'ютерах зустрічаються все рідше.

Комплект D-Link DWR-921

Все добре упаковано, нарікань на це, напевно, ні в кого не буде. Наявність двох штатних всеспрямованих 3G/4G антен також тішить. 

Технічні характеристики

Апаратні характеристики D-Link DWR-921 типові для пристроїв бюджетного сегменту, що особливо нічим не виділяються, але ідеально підходять для використання в Україні. І насамперед це стосується частот LTE, що підтримуються. D-Link DWR-921 може працювати в мережах 4G у діапазонах 800/900/1800/2100/2600 МГц. В даний час в нашій країні мережі LTE працюють на частотах 1800 МГц (по всій території покриття) і 2600 МГц (у великих містах). А ось підтримка діапазонів 800 та 900 МГц є перспективною, адже у 2020 році операторами Київстар, Vodafone та lifecell розпочнеться розгортання мережі 4G LTE по всій території країни (частота 900 МГц). Що ж до частоти 800 МГц яка після розподілу дісталася оператору Інтертелеком, то впровадження її на кінець березня 2020 року досить туманно, т.к. оператор своєчасно не вніс оплату за ліцензію і регулятор (якщо не вдасться сплатити або якось домовитися) цілком може ліцензію анулювати. Але це вже зовсім інша історія, тому повернемося до нашого героя.

Отже, роутер D-Link DWR-921 підтримує роботу у таких стандартах зв'язку:

  • 4G: LTE FDD 800/900/1800/2100/2600 МГц
  • 3G: UMTS/WCDMA/HSPA/HSPA+ 900/2100 МГц
  • 2G: GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 МГц

Максимальна швидкість прийому даних у мережах 4G – 150 Мбіт/сек, передачі – 50 Мбіт/сек. У мережах 3G прийом – до 42 Мбіт/сек, передача – 5,76 Мбіт/сек. Мережі 2G не будемо розглядати, тому що в даний час швидкість обміну даними в цих мережах просто непристойна.

Для забезпечення роботи бездротової мережі WiFi в маршрутизаторі встановлено модуль стандарту IEEE 802.11 b/g/n, який працює на частоті 2,4 ГГц і забезпечує одночасне підключення до 32 клієнтів. Радіус дії бездротової мережі – до 50 метрів. Розширити його з допомогою зовнішньої антени не вдасться, т.к. роз'єм для підключення WiFi антени немає. Але можна користуватися повторювачами WiFi сигналу, яких існує безліч. Швидкість передачі даних по Wi-Fi мережі – до 300 Мбіт/сек. 

В арсеналі D-Link DWR-921 є 4 Ethernet порти (RJ45) зі швидкістю 100 Мбіт/сек і 1 вхідний WAN-порт (RJ45) для підключення кабельного інтернету. Роутер можна використовувати як для звичайного дротового інтернету, так і для бездротового з використанням SIM картки мобільного оператора. Формат використовуваної сімки - micro-SIM. Дві комплектні всеспрямовані антени підключаються до портів SMA-female і за умов міста показують себе досить добре. Якщо ж ви плануєте користуватися маршрутизатором у віддаленому населеному пункті у сільській місцевості, то вони в таких умовах будуть неефективними і потрібно буде підключати зовнішню, потужнішу антену. Роутер підтримує антену технологію MIMO, тому можна сміливо використовувати MIMO антени. 

Прийом сигналу та швидкість передачі даних

При прийомі сигналу D-Link DWR-921 цілком нормальний пристрій, який добре його (сигнал) тримає і не відвалюється при першому випадку. Але лише при роботі зі штатними антенами. На відміну від аналогічних моделей інших виробників, таких як Huawei або ZTE внутрішня антена D-Link досить слабка і для хорошого прийому сигналу потрібно підключати або комплектні або більш потужну зовнішню (у разі використання далеко від базових станцій). Ось наочний приклад роботи без штатних антен (перший малюнок) та з антенами (другий малюнок).

Рівень прийому сигналу без антен Прийом сигналу з антенами

Швидкість завантаження та передачі даних D-Link DWR-921 у мережах мобільних операторів значно не відрізняється від аналогічних пристроїв інших виробників. У роутері встановлено LTE модем категорії 4 з максимальною пропускною здатністю 150 Мбіт/сек у мережах LTE та до 42 Мбіт/сек у мережах UMTS/HSPA. В умовах реальної експлуатації при хорошому рівні прийому сигналу можна отримати від 20 до 50 Мбіт/сек (залежно від завантаження базових станцій), при невпевненому покритті 4G та в мережах 3G можна отримувати в межах 10-15 Мбіт/сек, що теж дуже добре в умовах наприклад сільської місцевості.

Швидкість інтернету по WiFi і Ethernet кабелю практично не відрізняється. Під час тестувань WiFi не відвалювався, обривів зв'язку не було. Великих стрибків рівня сигналу при використанні одному місці не спостерігалося.

Огляд веб-інтерфейсу керування налаштуваннями

Чтобы попасть в веб-интерфейс настроек роутера D-Link DWR-921 нужно подключиться к его сети по WiFi либо по сетевому кабелю, открыть любой браузер интернет, в адресной строке ввести IP адрес 192.168.0.1 и нажать Enter. Вы попадете на страницу авторизации в системе.

Сторінка авторизації D-Link DWR-921

По умолчанию производителем установлен логин admin. Поле пароля заполнять не нужно (оставить пустым). Для входа нажмите кнопку Login. Вы попадете на стартовую страницу веб-интерфейса настроек роутера D-Link DWR-921. Выглядит он так.

Стартова сторінка інтерфейсу налаштувань D-Link DWR-921

В правом верхнем углу есть выпадалка с выбором языка интерфейса. Доступны английский, португальский, испанский, французский, немецкий и итальянский языки. Ни украинского, ни русского нет, поэтому придется выбирать из того что есть наиболее понятный для себя язык. Мы оставили английский. Меню достаточно понятное, здесь наглядно представлены статусы работы интернета, WiFi модуля, LAN-портов, а также состояние самой системы. В статусе интернета есть уровень сигнала мобильного оператора, тип сотовой сети, название оператора, статус подключения, некоторые другие параметры и кнопка Включения или Отключения передачи данных. В верхней части по центру располагается главное меню настроек в виде стилизованных иконок которые наглядно обозначают тот или иной раздел.

Internet

Перший розділ - Internet, де доступні налаштування доступу до мережі. D-Link DWR-921 один із небагатьох маршрутизаторів з підтримкою роботи в мережах 3G/4G LTE, який може нормально працювати і з кабельними інтернет-провайдерами. У розділі WAN-service можна налаштувати параметри доступу до Інтернету через мобільні мережі 3G/4G або за допомогою кабельного підключення в різних варіаціях. Якщо вам потрібно використовувати D-Link DWR-921 для роботи в мережах стільникових операторів, вибирайте тип підключення до інтернет 4G LTE/3G. Тип мережі, що використовується, ви можете вибрати на свій розсуд. За замовчуванням встановлено автоматичне визначення. Але якщо ви точно знаєте, що у вас, наприклад, хороше покриття 4G LTE, можете встановити параметр 4G Only Mode. Значення точки доступу зазвичай підтягується з пам'яті SIM-картки, але якщо вам потрібно вказати альтернативне значення – спочатку зупиніть передачу даних (на стартовій сторінці натисніть кнопку Disconnect), а потім у Dial-Up Profile встановіть значення Manual. Впишіть номер дзвінка (Dialed Number) *99# та значення APN. Усі інші поля можна залишити порожніми, вони використовуються нашими операторами. Щоб зберегти настройки, натисніть Apply . Потім на стартовій сторінці натисніть кнопку Connect , щоб запустити передачу даних.

Налаштування доступу в інтернет D-Link DWR-921

У пункті Wizard знаходиться майстер швидкого налаштування роутера, за допомогою якого ви зможете за кілька кроків налаштувати пристрій під себе.

Майстер налаштувань D-Link DWR-921

Покроково ви зможете встановити налаштування доступу в інтернет, назву мережі та пароль на WiFi, встановити пароль адміністратора для доступу до веб-інтерфейсу, налаштувати тимчасову зону роботи роутера та зберегти всі встановлені параметри. 

Наступний пункт меню розділу Інтернет - це Failover . Failover означає аварійне перемикання або передачу функціонального навантаження на резервний компонент комп'ютерної системи або мережі (сервер, мережевий пристрій, функціональний модуль тощо) у разі збою або порушення функціонування основного компонента тієї ж системи або мережі. Простіше кажучи це та корисна функція, що не часто зустрічається в 4G роутерах, яка дозволяє автоматично перемикатися на 4G інтернет при використанні кабельного інтернету, коли в кабельному інтернеті відбувається збій. Функцію також можна налаштувати за зворотним сценарієм, при збої 4G інтернету роутер може автоматично переключитися на дротовий. За замовчуванням функцію Failover вимкнено.

Функція Failover у D-Link DWR-921

Для її увімкнення виберіть параметр Enable у меню, що випадає. Відкриється можливість вибору параметрів перемикання Інтернету. Якщо за замовчуванням встановлено налаштування доступу до мережі через Ethernet, наприклад з динамічною IP-адресою (Primary WAN), то резервним каналом можна вибрати 4G LTE/3G (Secondary WAN). Якщо основним каналом обрано мобільний інтернет, то резервним можна буде встановити кабельний. 

Функція Failover у D-Link DWR-921

Щоб зберегти параметри, натисніть Apply.

У меню IPv6 можна активувати та налаштувати доступ в інтернет за більш сучасним (ніж IPv4) інтернет протоколом. Якщо ваш оператор зв'язку підтримує IPv6, сміливо можете його активувати і використовувати. Установки можна дізнатись у службі підтримки провайдера.

Налаштування IPv6 в D-Link DWR-921

Після внесення змін не забудьте зберегти їх, натиснувши Apply.

Wi-Fi

Назва розділу говорить сама за себе. Зрозуміло, тут можна змінювати параметри бездротової мережі WiFi. Першим пунктом тут є список підключених WiFi пристроїв з відображенням назви, IP-адреси та MAC-адреси.

Список підключених пристроїв

Другий пункт Wi-Fi Settings – це розділ основних налаштувань бездротової мережі роутера. Тут можна встановити назву мережі, пароль доступу, тип автентифікації, бездротовий режим мережі, вибрати канал мовлення і т.п.

Основні налаштування WiFi D-Link DWR-921

У розділі WPS задається пароль доступу до мережі WiFi без введення пароля. Це робиться для зручності користування у випадках, коли у вас, наприклад, надійний 12-значний пароль з літерами, цифрами та різними символами, але для гостей вашого будинку ви повідомляєте не цей складний пароль, а простий 4-значний або 6-значний цифровий пін-код за яким можна отримати доступ до мережі.

Налаштування WPS D-Link DWR-921

У розділі Wi-Fi Advanced зібрані розширені налаштування бездротового модуля. Тут знаючі користувачі можуть більш тонко налаштувати роутер для бездротової мережі. Не досвідченим користувачам зазвичай цілком достатньо основних налаштувань.

Розширені налаштування WiFi D-Link DWR-921

LAN

У розділі LAN зібрані установки кабельного підключення до роутера, параметри роботи LAN-портів тощо. Першим пунктом меню є список підключених до LAN-портів роутера пристроїв.

Список підключених LAN пристроїв

Другий пункт меню – це власне налаштування LAN (IP-адреса роутера, маска підмережі, локальний домен тощо).

Установки LAN D-Link DWR-921

Третій розділ містить параметри DHCP сервера. Досвідченим користувачам тут нічого пояснювати не потрібно, а не досвідченим можна це не використовувати (або вивчати матчі).

Установки DHCP D-Link DWR-921

Advanced

У цьому розділі розміщено розширені настройки роутера. Їх досить багато. Докладно на всіх зупинятись не будемо, перерахуємо лише основні можливості. У розділі доступні налаштування DNS сервера, віртуального сервера, DMZ (демілітаризована зона), налаштування маршрутизації, фільтр за MAC-адресами, URL-фільтр та багато іншого. Єдиний пункт, який ми не зустрічали в інших моделях – це сканування мережі. Тут можна встановити або автоматичний пошук мережі роутером, або вручну просканувати доступні мережі та вибрати потрібну. За промовчанням встановлено автовизначення мережі. Якщо ви хочете вибрати мережу вручну, встановіть точку навпроти Manual і запустіть сканування (кнопка Scan), після чого вручну виберіть потрібну мережу.

Розширені налаштування D-Link DWR-921

System

У розділі Система знаходяться параметри роботи роутера, такі як перезавантаження та скидання до заводських установок, розділ оновлення вбудованого ПЗ, перевірка системи, системний лог, розділ прийому та надсилання SMS-повідомлень та інші. Тут же можна встановити налаштування дати та часу у роутері.

Налаштування системи D-Link DWR-921

Ще одним корисним пунктом меню в розділі Система є USSD - можливість надсилання USSD запитів оператору різних послуг. Наприклад, таких як баланс, залишок пакетних мегабайт і т.п. Це дозволить контролювати витрату коштів і пакетного трафіку не виймаючи SIM-карту з роутера і не переставляючи її в телефон в раз коли вам потрібно щось перевірити. Щоб надіслати USSD запит, зайдіть у відповідний розділ.

Відправка USSD запитів до D-Link DWR-921

У полі USSD впишіть команду, яка відповідає запиту. Так, наприклад, у мережі Київстар перевірка балансу рахунку здійснюється командою *111#. Впишемо цю команду в поле та натиснемо Send.

Відправка USSD запитів до D-Link DWR-921

Роутер надішле запит оператору і за кілька секунд прийде відповідь із поточним балансом.

Відправка USSD запитів до D-Link DWR-921 

Також можна перевіряти залишок не тільки коштів на рахунку, але й пакетних мегабайт, хвилин, запитати свій номер телефону, якщо ви його забули та багато іншого. Список USSD команд для запиту різної інформації уточнюйте у свого оператора зв'язку.

Підбиваючи підсумки

Можно отметить, что D-Link DWR-921 - качественный бюджетный WiFi маршрутизатор со встроенным LTE модемом, который наверняка придется по душе фанатам бренда. Он имеет приятный внешний вид, может работать в сетях большого количества операторов сотовой связи по всему миру. В Украине это Киевстар, Водафон и Лайфселл. Он не сложен в настройках и надежен в эксплуатации. В комплекте поставки есть две штатные антенны, которые значительно улучшают качество приёма сигнала. Может использоваться как для кабельного, так и для мобильного интернета при установке SIM-карты. 4 Fast Ethernet порта позволят подключить к локальной сети какие либо устройства не только по Wi-Fi, но и по сетевым кабелям. А скорость загрузки данных в сетях 4G LTE сопоставима с кабельными оптоволоконными линиями и ограничивается 150 Мбит/сек. Все эти параметры могут сделать D-Link DWR-921 надежным помощником для бизнеса и досуга в вашей квартире, доме, офисе или на производстве.

Переваги

  • Лаконічний дизайн без перепідвикрутки
  • Простота та надійність в експлуатації
  • Підтримка існуючих та перспективних частот LTE в Україні
  • Швидкість завантаження інформації – до 150 Мбіт/сек
  • Наявність WAN/LAN портів
  • Можливість використання з кабельним та мобільним інтернетом
  • Підтримка антеної технології MIMO
  • У комплекті дві всеспрямовані 3G/4G антени
  • Звичний для шанувальників бренду веб-інтерфейс керування
  • Можливість надсилання SMS та USSD запитів з веб-інтерфейсу 

Недоліки

  • Немає підтримки WiFi 802.11ac та частоти 5 ГГц
  • Немає USB порту
  • LAN-порти Fast Ethernet

 Аналоги

Придбати D-Link DWR-921 →

Відгуки

Добрый день. Подскажите, как открыть страницу показаний качества сигнала при работе с 4g? В основном интересен показатель Sinr.
Спасибо.
Написати відгук
Ваші П.І.Б.
E-mail
Відгук
Рейтинг